B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): Κονίστρες-Ληλάντιο 46-70

Το Ληλάντιο στην πρώτη του παρουσία στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ ξεκίνησε νικηφόρα, επικρατώντας δίκαια εκτός έδρας των Κονιστρών με 46-70.

Οι φιλοξενούμενοι μετά την πρώτη περίοδο απέκτησαν προβάδισμα ασφαλείας, κλείνοντας το πρώτο μέρος στο +13 (28-41).

Η διαφορά διατηρήθηκε και στη γ΄ περίοδο σε αυτά τα επίπεδα, για να φτάσει τελικά το Ληλάντιο στη νίκη με σκορ 46-70.

Από τους γηπεδούχους ο Ψαριανός είχε 15 πόντους, ενώ από τους νικητές ο Ρουμπής πέτυχε 19 πόντους.

Διαιτητές: Χατζής-Γκογκορώσης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 28-41, 38-52, 46-70.

ΚΟΝΙΣΤΡΕΣ (Μιχόπουλος): Δημάς Χ. 3 (1), Ψαριανός 15 (2), Βασιλείου 4, Μιχόπουλος 5 (1), Λογοθέτης, Σιδέρης 7 (1), Δημάς Ν. 10 (1), Πλατοκούκης 2, Καζάκης.

ΛΗΛΑΝΤΙΟ (Λασπάς-Βασιλείου): Φλώρος 10, Τσιαχτάνης 8 (1), Ρουμπής 19 (2), Κούτρας 2, Σπύρου 4 (1), Σαλεμής 6, Μαρκίδης 12, Δράμης 1, Τασιόπουλος 2, Προκοπάκης 6.