FEATURED Α ΕΣΚΑΣΕ

Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Νίκη ουσίας! Λοκρός-Άρης Θήβας 67-59

Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης, ο Λοκρός κατάφερε να φτάσει στη νίκη επικρατώντας στην έδρα του, του μαχητικού Άρη Θήβας με 67-59.

Ο Άρης ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα, προηγήθηκε με 11-16  στο 10′ με δύο τρίποντα του Γιάννη Χαρατσή και 21-25 στο 15′ με δυο ακόμα τρίποντα, αυτή τη φορά από τον Βουρτζούμη, αλλά ο Λοκρός φτάνοντας στα συνήθη στάνταρ στην επίθεση προς το τέλος του ημιχρόνου, κατάφερε να κλείσει μπροστά το πρώτο μισό της αναμέτρησης με 35-31.

Στη γ’ περίοδο ο Λοκρός διατήρησε σταθερό προβάδισμα στο σκορ (54-45) με τρία τρίποντα σε αυτό το διάστημα από τον Άγγελο Μάτο, για να κυλήσει κάπως έτσι και το υπόλοιπο του αγώνα με την ομάδα της Αταλάντης να φτάνει στη νίκη με 67-59.

Διαιτητές: Ντάνος-Κοτσιμπός.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-16, 35-31, 54-45, 67-59.

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος Αν.): Ιωάννου, Ντουράκης, Ανέστης, Γεραγγελής, Θεοφανόπουλος 6, Πάσσας 12, Θεοδώρου, Μπολμάτης 5 (1), Μάτος Αν. 18 (2), Μάτος Αγγ. 26 (4), Τραγογιάννης.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Παπαθανασίου-Γερμανός): Σκούμας Δ. 4, Ζέρβας, Ματσαγγούρας, Τσοπανέλης, Σκυριανός 4, Βουρτζούμης 7 (2), Χαρατσής Ι. 16 (3), Μαργαρίτης, Βογιατζής 17, Κανινής 8, Παγώνης, Πανδής 3.