FEATURED Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Προελαύνει ακάθεκτος! Εθνικός Λιβαδειάς-Γ.Σ. Σοφάδων 79-62

Ασταμάτητος ο Εθνικός Λιβαδειάς πέτυχε την 4η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα κερδίζοντας αυτή τη φορά στην έδρα του τον Γ.Σ. Σοφάδων με 79-62!

Οι παίκτες του Μάρκου, με…κεκτημένη ταχύτητα από τις προηγούμενες εμφανίσεις αλλά και με τη ψυχολογία στα ύψη κατάφεραν να φτάσουν δίκαια σε μια ακόμα νίκη που τους φέρνει ακόμα ψηλότερα στη βαθμολογία!

Με πολύ καλές επιλογές στην επίθεση ο Εθνικός πήρε με το…καλησπέρα το πάνω χέρι στον αγώνα. Προηγήθηκε με 26-17 στο 10′ και διατηρώντας τη διαφορά σταθερά σε αυτά τα επίπεδα έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με +11 πόντους διαφορά (45-34).

Στη γ’ περίοδο ο Εθνικός δεν ήταν εξίσου καλός, η αστοχία του στην επίθεση έδωσε τη δυνατότητα στο Γ.Σ. Σοφάδων να επιστρέψει στον αγώνα μειώνοντας στο 30′ σε 58-55.

Αυτό όμως ήταν προσωρινό, καθώς ο Εθνικός βρήκε και πάλι το ρυθμό του στη συνέχεια και με εξαιρετική άμυνα και επιμέρους σκορ 21-7 πήρε τη νίκη με το επιβλητικό 79-62.

Διαιτητές: Αναστασίου-Κιουλάφας-Ευφραιμίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-17, 45-34, 58-55, 79-62.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Μάρκου): Δημητριάδης 12 (2), Καρακατσάνης 17 (1), Γαρμπής 12 (3), Μέξης 13, Μαράντος 7 (2), Ματζιώρης 7 (1), Νταλλής, Κόλλιας 4, Σιδέρης 4, Φίκας, Σταμούλης 3 (1).

Γ.Σ. ΣΟΦΑΔΩΝ (Κακλαμάνος): Καπετάκης 11, Παππάς 11 (2), Μακρής 7, Μπουντούρης 7 (1), Αναστασόπουλος 4 (1), Δήμος 5 (1), Τριανταφύλλου 8 (2), Νικολής 3 (1), Λαφτσίδης 4, Κουτσιόγκουλος 2.