B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Μώλος-Μπούκαλη 58-74

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα για την ομάδα των Μπούκαλη, που κέρδισε εκτός έδρας τον Μώλο με 58-74 ”κλειδώνοντας” ουσιαστικά την παραμονή στην κατηγορία που αποτελεί και τον πρώτο στόχο της ομάδας του Πιτσιλιώνη!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (26-30). Από εκεί και έπειτα κυριάρχησαν οι φιλοξενούμενοι που έκαναν ένα εξαιρετικό 15λεπτο, προηγήθηκαν ακόμα και με 26 πόντους διαφορά στο 35′ για να επικρατήσουν τελικά με 58-74.

Οι Φούντας και Μπερτσιμάς ήταν οι πρώτοι σκόρερς των δύο ομάδων.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ραμιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10-13, 26-30, 39-52, 58-74.

ΜΩΛΟΣ (Φούντας): Κουζάνας, Μυλωνάς, Κουφαλιώτης 6 (2), Νικολάου 10 (2), Χάϊτα, Στουγιάννης 8, Φούντας 17, Σακκελαρόπουλος 5 (1), Πολύμερος 12 (1), Κατσομήτρος.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Αναγνώστου 6 (1), Μπερτσιμάς 21 (4), Γκούμας 14 (2), Μυλωνάκης 3, Πετρίσης, Τζελέπης 10, Σακκάς, Καμπάς, Ζάχος 8, Κατσόγιαννος 5 (1), Αντωνόπουλος 7.