FEATURED ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Πρωταθλητής! Απόλλων Χαλκίδας-Άρης Θήβας 68-55

Ο Απόλλωνας Χαλκίδας επικράτησε του Άρη Θήβας με 68-55 και στέφθηκε πρωταθλητής γυναικών ΕΣΚΑΣΕ για την αγωνιστική περίοδο 2023-24.

Ντέρμπι το παιχνίδι στο ξεκίνημα (11-11 στο 10′), με τους γηπεδούχους να έχουν προβάδισμα 3 πόντων στο ημίχρονο.

Με πολύ καλό γ’ δεκάλεπτο η ομάδα της Χαλκίδας πήρε προβάδισμα ασφαλείας (53-37 στο 30′), για να επικρατήσουν με το τελικό 68-55.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Χατζής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11-11, 30-27, 53-37, 68-55.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Κοροβέση-Τσαούσης): Βαφειάδη 22 (5), Δαϊναβά 4, Μπρέλλου 11, Φουντουλάκη 4, Βάρκα 13 (2), Καπουρίτη Α., Μωραΐτη, Αλεπίδη 4, Μαυρομμάτη, Λαμπάκη 4, Θεοδοσίου, Κατσίνα 6.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Γερμανός): Γεωργίου 2, Τσαρούχα 4, Γρεβενιώτη 9 (3), Οικονομάκη, Μαργαρίτη, Λεπενιώτη 4, Μπάκα 2, Καλπούζου 14, Πελώνη, Γερμανού, Μπούτσικου 5, Αναστασίου 15.

• Σε νεότερη ανάρτηση θα ακολουθήσει photo album του αγώνα.