FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

ΕΦΗΒΩΝ Β’ ΦΑΣΗ: Α.Σ. Καρυστίας-ΑΓΕ Χαλκίδας 63-76

Η ΑΓΕ Χαλκίδας νίκησε στην παράταση εκτός έδρας την Α.Σ. Καρυστίας με 63-76, έκανε το 1-0 στη σειρά και πλέον θέλει μια ακόμα νίκη την επόμενη εβδομάδα στη Χαλκίδα, για να πάρει την πρόκριση για τη φάση των ”8”.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 41-51 στο 30′ αλλά η Κάρυστος με επιμέρους σκορ 18-8 και με 3 τρίποντα του Καπόλα στο τελευταίο 10λεπτο, ισοφάρισαν σε 59-59 οδηγώντας τον αγώνα στην παράταση.

Εκεί η ΑΓΕΧ ήταν καλύτερη, φτάνοντας στη νίκη με τελικό σκορ 63-76.

Διαιτητές: Τσάλας Γ.-Μασλατζίδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 26-33, 41-51, 59-59 (καν. διάρκεια), 63-76 (παράταση-τελ. αποτέλεσμα).

Α.Σ. ΚΑΡΥΣΤΙΑΣ (Μπούχερτ): Σπανομαρκίδης Δ., Σπανομαρκίδης Σ. 10, Μακρής 17 (1), Κοκοκύρης 7 (1), Παπανίδης 2, Γκίκας, Καπόλας 24 (4), Τσέπας, Καραμπουρνιώτης 3, Μπαλτάς, Αγγελής, Ντόνα.

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Βελισσαράκος): Βλάχος 16 (4), Μούτσος Ι.Μ. 11 (1), Παπαϊακώβου, Μαγγιδάκης, Ντελέκος, Αλεβίζος 6, Μούτσος Ι.Δ. 4, Γαβαλάς 4, Μούτσος Π., Κοφίτσας 12, Τόγιας 12 (1), Μάμαλης 11.