Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Εύκολο πέρασμα! ΓΑΣ Άμφισσας-Πρωτέας Σχηματαρίου 41-76

Εύκολο πέρασμα για τον Πρωτέα Σχηματαρίου που νίκησε σε εξ αναβολής αγώνα που έγινε την Τρίτη εκτός έδρας τον ΓΑΣ Άμφισσας με 41-76, φτάνοντας τις 9 νίκες στο φετινό πρωτάθλημα και στην 4η θέση της βαθμολογίας!

Απόλυτα ισορροπημένο το πρώτο 10λεπτο με τους γηπεδούχους οριακά μπροστά στο σκορ με 21-19. Στη β’ περίοδο ο Πρωτέας με πολύ καλή άμυνα έκλεισε όλους τους διαδρόμους προς το καλάθι του και με επιμέρους σκορ 5-18 ξέφυγε στο ημίχρονο με 26-37.

Στη γ’ περίοδο τελείωσε ουσιαστικά ο αγώνας, με τον Πρωτέα στο καλύτερο διάστημα του σε άμυνα και επίθεση να ξεφεύγει με 34-63 (επιμέρους σκορ 8-26) για να επικρατήσει τελικά με 41-76.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Πατάγιας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-19, 26-37, 34-63, 41-76.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Τσικογιαννόπουλος, Τσικνής 4, Οικονόμου 3, Λιαράκης 1, Κοκολόγος 2, Βούρκας 12, Μοσχόπουλος 6, Παπαθεοχάρης 3 (1), Μαγγελάκης 10 (2), Ντάουτι.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κούτρας Π. 12, Χατζηστάμου 20 (2), Τζίνης 1, Χουλιαράς 2, Χαντζής Κ. 21 (1), Τσιώλης, Λουλακάς 2, Βλαχάκης 3 (1), Σουλινάρης 8, Μακαριάδης, Γεωργουσόπουλος 7 (1).