Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Καθάρισε στο β’ ημίχρονο! Απόλλων Λιβαδειάς-Λοκρός 66-84

Ο Λοκρός πέρασε από το κλειστό της Λιβαδειάς κερδίζοντας σε εξ αναβολής αγώνα τον Απόλλωνα Λιβαδειάς με 66-84, ανεβαίνοντας στο βαθμολογικό πίνακα.

Οι φιλοξενούμενοι ”καθάρισαν” την υπόθεση νίκη στο β’ ημίχρονο, καθώς στο πρώτο μισό του αγώνα ο Απόλλων ήταν άκρως ανταγωνιστικός έχοντας το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του.

Ο Απόλλων Λιβαδειάς ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα και με 4 εύστοχα τρίποντα στην πρώτη περίοδο προηγήθηκε με 23-16.

Ο Λοκρός απάντησε με το…ίδιο νόμισμα και με τους Μπόλματη και Άγγ. Μάτο να πετυχαίνουν από δύο τρίποντα στη β’ περίοδο προσπέρασαν στο τέλος του ημιχρόνου με 36-39.

Με πρωταγωνιστή τον Στεργίου ο Λοκρός ξέφυγε στο 30′ με 50-66 για να φτάσει στη νίκη με τελικό σκορ 66-84.

Από τους γηπεδούχους που με εξαίρεση τον Καραδόπουλο αγωνίστηκαν με παίκτες από τα τμήματα υποδομής, ο Ψιλόπουλος πέτυχε 25 πόντους και τον ακολούθησε ο Ματθαίου με 17 (4) πόντους.

Από τον Λοκρό ο Άγγ. Μάτος πέτυχε 24 (2) πόντους και οι Αν. Μάτος 19 και Στεργίου 18 πόντους.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Ντάνος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-16, 36-39, 50-66, 66-84.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Ταμπίτσικας): Ψιλόπουλος 25, Καραδόπουλος 15 (4), Θανέλας, Τσούρας 3 (1), Ματθαίου 17 (4), Σαρίδης, Γαβαλάς, Κωτσαδάμ Αλ., Κρίκος 6.

ΛΟΚΡΟΣ (Μάτος): Στεργίου 18 (1), Ανέστης 3, Θεοφανόπουλος 9, Πάσσας, Μπόλματης 6 (2), Μάτος Αν. 19, Μάτος Αγγ. 24 (2), Δράκος 5 (1).