B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Αναγέννηση Λαμίας-Πρωτέας Λαμίας 85-60

Αβαντάζ παραμονής στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ για την Αναγέννηση Λαμίας, που μετά από πολύ καλή εμφάνιση το μεσημέρι του Σαββάτου νίκησε τον Πρωτέα Λαμίας με 85-60, φτάνοντας τις δύο νίκες και έχοντας το πλεονέκτημα έναντι του Πρωτέα σε περίπτωση μελλοντικής ισοβαθμίας.

Η ομάδα του Κουμπούρα πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ, προηγήθηκε με 25-18 στο 10′, ξέφυγε με 37-23 στο 15′ και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο +10 (46-36).

Στη γ’ περίοδο η Αναγέννηση ”κλείδωσε” τη νίκη καθώς προηγήθηκε με 68-49 για να φτάσει ακόμα και στο +33 (83-50 στο 35′) και να επικρατήσει τελικά με 85-60.

Διαιτητές: Πατάγιας-Ραμιώτης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-18, 46-36, 68-49, 85-60.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ (Κουμπούρας): Κουμπούρας Β. 19 (1), Στογίλκοβιτς 24 (2), Χρυσοσπάθης 11 (1), Κουμπούρας Δ., Αλεξόπουλος, Τσίκνας, Μαυράκης 2, Γαλανός 2, Τσιαπράζης 6, Τσακωνίτης, Ιωαννίδης 2, Κοντολάτος 19 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Λαχανάς): Μπλέτσας 1, Γιάνναρος 7, Σιαφάκας 4 (1), Κιαφγοβάντα 8 (1), Παπαναγιώτου 8 (2), Κατσαούνος 10, Δημητρίου 1, Κοντογεώργος 9, Λαϊνας 2, Κοσμάς, Ασημογιώργος 5, Λούβαρης 5.