B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Μπούκαλη-Αλίαρτος 72-73 (παρ.)

Σε ένα παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο προβάδισμα η Αλίαρτος έφυγε με το διπλό από τη Λαμία, επικρατώντας των Μπούκαλη με 72-73 στην παράταση με καλάθι του Γ. Μητρόπουλου, διατηρώντας το πλεονέκτημα για την είσοδο στα play-off ανόδου στην Α’ ΕΣΚΑΣΕ.

Η Αλίαρτος ήταν καλύτερη και προηγήθηκε με 25-34 στο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να προσπερνούν με 48-46 στο 30′. Η Μπούκαλη βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 59-50 στο 35′, έχοντας σε εκείνο το διάστημα 0/4 βολές και τους φιλοξενούμενους να ροκανίζουν τη διαφορά.

Με το σκορ στο 63-62 ο Μητρόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 63-63 στέλνοντας το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο. Εκεί οι δύο ομάδες πήγαιναν και πάλι πόντο πόντο, με την Μπούκαλη να προηγείται με 72-71 και την Αλίαρτο να έχει την τελευταία επίθεση.

Ο Μητρόπουλος ευστόχησε σε ένα πολύ δύσκολο σουτ, χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του με 72-73.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Χουσιάδας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-15, 25-34, 48-46, 63-63 (κανονική διάρκεια), 72-73 (τελικό).

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Μπερτσιμάς 13, Γκούμας 16 (1), Μυλωνάκης 10, Αναγνωστόπουλος, Τζελέπης 8 (2), Σακκάς, Ζάχος 11, Αναγνώστου 12, Κατσόγιαννος 2.

ΑΛΙΑΡΤΟΣ (Βλαχογιάννης): Σκουρτανιώτης 10 (2), Γερλάδης, Τζαβαρίνης 5, Λάζαρης Ν. 2, Λάζαρης 2, Αντωνίου 8, Στρατέλος 2, Μητρόπουλος 36 (2), Τσέκος 8.