B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Μπούκαλη-Μαλεσίνα 41-63

Νίκη στη Λαμία για τη Μαλεσίνα με 41-63 απέναντι στην ομάδα των Μπούκαλη, αποτέλεσμα που διατηρεί τους ”κιτρινόμαυρους” στη θέση του οδηγού στη Β’ ΕΣΚΑΣΕ όσο αφορά την είσοδό τους στα playoffs του πρωταθλήματος για την άνοδο στην Α’ κατηγορία.

Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο 10λεπτο (12-14), η Μαλεσίνα εκμεταλλεύτηκε την αστοχία των γηπεδούχων, ξέφυγε στο ημίχρονο με 19-33 και διατηρώντας απόσταση ασφαλείας στο σκορ έφτασε δίκαια στη νίκη με τελικό σκορ 41-63.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Πανουργιά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-14, 19-33, 30-43, 41-63.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Αναγνώστου 3, Μπερτσιμάς 9 (1), Γκούμας 5 (1), Παρίσης, Μυλωνάκης 11, Αντωνόπουλος Κ., Πετρίσης, Τζελέπης, Ζάχος 11, Κατσόγιαννος, Αντωνόπουλος Ι. 2.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ιωακείμ): Καραμίντζος, Κανακάρης 6, Ταμπούρης 3, Δημητρός 2, Παπακωνσταντίνου,. Ιωακείμ, Λελούδας, Γκιζόγιαννης Σωκρ. 21 (2), Τσελεκούνης 8 (2), Κάβουρας 6 (1), Καλογερόπουλος, Καραβανάς 17 (1).