FEATURED U-21

U-21: Ήττα από ανώτερο αντίπαλο! Πρωτέας Σχηματαρίου-Ηλυσιακός 62-74

Ο Πρωτέας Σχηματαρίου πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στον ισχυρό Ηλυσιακό, γνωρίζοντας την ήττα στον πρώτο αγώνα με 62-74 και πλέον την επόμενη Τετάρτη έχει δύσκολο έργο, καθώς θα πρέπει να κερδίσει εκτός έδρας με διαφορά μεγαλύτερη από 12 πόντους, ώστε να πάρει εκείνος την πρόκριση.

Η σημερινή ήττα βέβαια δεν ακυρώνει σε καμιά περίπτωση την εντυπωσιακή φετινή πορεία του Πρωτέα στην κατηγορία U-21, όπου ως ο μοναδικός εκπρόσωπος της ΕΣΚΑΣΕ ήταν αήττητος μέχρι και το σημερινό αγώνα!

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν εύστοχες στην επίθεση με το σκορ στο 41-47, με τον Πρωτέα να ευστοχεί σε 4 τρίποντα στη β’ περίοδο.

Στη γ’ περίοδο ο Ηλυσιακός εκμεταλλεύτηκε την αστοχία του Πρωτέα ξεφεύγοντας με 51-60, οι γηπεδούχοι μείωσαν στην αρχή του δ’ 10λεπτου σε 55-60, αλλά με 4 τρίποντα ο Ηλυσιακός σε αυτό το χρονικό διάστημα έφτασε στη νίκη με 62-74.

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Γιαπλές.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-24, 41-47, 51-60, 62-74.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κουμαρτζάκης, Τζίνης, Μπέτα 2, Χαντζής 25 (3), Τσιώλης 3 (1), Λουλακάς 6, Σαράφογλου, Γιαννίτσας 5, Κούτρας Ρ. 6, Στεφάνου 2, Κούτρας Π. 13, Μίσχος.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Ασημακόπουλος-Τσάκαλος): Καρακώστας, Αϊβαζίδης 23, Τόλιος, Φιλάος 7 (1), Κωνσταντίνου 6 (2), Νικολόπουλος 12 (1), Τσαρούχας, Κουγιώνας 10 (2), Ιουϊκε 2, Πατσουράκης-Ζακάκης, Μιχελάκης, Ογκμπέντε 14.