Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Επιστροφή στις νίκες! Απόλλων Χαλκίδας-Άρης Θήβας 84-76

Με συνολικά 14 εύστοχα τρίποντα, ο Απόλλων Χαλκίδας επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα κερδίζοντας τον Άρη Θήβας με 84-76, πετυχαίνοντας το 2-0 φέτος απέναντι στους ”κιτρινόμαυρους”.

Στο πρώτο 10λεπτο οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες με 19-19 με τον Απόλλωνα να έχει ήδη 5 εύστοχα τρίποντα, για να ξεφύγει στο ημίχρονο με 37-29 με ένα σερί 11-0 καθώς ήταν πίσω στο σκορ με 26-29.

Στη γ΄ περίοδο οι γηπεδούχοι εξακολούθησαν κυρίως με τον Βλάχο να είναι εύστοχοι από την περιφέρεια διατηρώντας σταθερό προβάδισμα στο σκορ (64-54) για να πάει ο αγώνας προς το τέλος στις βολές με τους γηπεδουχους να είναι εύστοχοι φτάνοντας στη νίκη με 84-76.

Διαιτητές: Ντάνος-Καλαπόδης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 37-29, 64-54, 84-76.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Τομαράς-Νικολάου): Τουτουκτσής, Ζορμπάνος, Κατσούλας 7 (1), Αργυρίου 13 (4), Τσιριμώκος 6 (2), Αποστολάτος 15 (1), Περσίδης 19 (3), Βλάχος 24 (4), Πηγαϊδούλης, Φρυγανάς, Κουτσούκος, Δενδρινός.

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ (Κοκκίνης Π.): Σκούμας 25 (2), Ματσαγγούρας 4, Φουστέλης-Αμπντούλ 2, Σκυριανός 20 (4), Βουρτζούμης 5 (1), Χαρατσής 16 (2), Βογιατζής 2 Κανινής 2, Μπαλαντίνης, Ντρίλιζας, Πανάγου, Παγώνης.