B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: ΑΠΣ Λαμίας-Μπούκαλη 63-70

Με ανατροπή στο σκορ στην τελευταία περίοδο η ομάδα των Μπούκαλη έφτασε στη νίκη με 63-70 απέναντι στον ΑΠΣ Λαμίας, που με αυτή την ήττα υποβιβάζεται στη Γ’ ΕΣΚΑΣΕ, καθώς ανεξάρτητα τι θα κάνει ο Πρωτέας Λαμίας, υστερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία!

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΠΣ Λαμίας με πρωταγωνιστές στην επίθεση κυρίως τους Κεφαλληνάκη-Κονδύλη προηγήθηκαν με 30-23, αλλά και με 47-42 στο 30′ με ένα 7-0 στο τέλος καθώς η Μπούκαλη είχε προηγηθεί προσωρινά με 40-42.

Οι τυπικά γηπεδούχοι έφτασαν στο +8 στις αρχές του τελευταίου 10λεπτου, για να ξεκινήσει κάπου εκεί η αντεπίθεση των Μπούκαλη, με 4 εύστοχα τρίποντα αλλά και λύσεις από αρκετούς παίκτες, για να κάνει την ανατροπή στο σκορ και με επιμέρους σκορ 16-28 να φτάσει στη νίκη γοήτρου με 63-70.

Διαιτητές: Κοτσιμπός-Ζάχος.

Κριτές: Γρύλλης-Δέδες-Γλωσσόπουλος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-12, 30-23, 47-42, 63-70.

ΑΠΣ ΛΑΜΙΑΣ (Μπλουχάρης): Ξου Χάο, Πλατής 12, Μηλόπουλος, Μπεσίνας 6 (1), Κεφαλληνάκης 16, Κονδύλης 22 (2), Νικολάου 5, Γκόγκα, Ανδρεαδάκης 2, Κουφάκης.

ΜΠΟΥΚΑΛΗ (Πιτσιλιώνης): Αναγνώστου 9, Μπερτσιμάς 2, Γκούμας 12, Μυλωνάκης 24 (3), Γεωργαλής, Τζελέπης 10 (2), Σακκάς 7 (2), Καμπάς Β. 2, Ζάχος 4, Κατσόγιαννος.