B ΕΣΚΑΣΕ Β ΕΣΚΑΣΕ Β ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ Β’ ΟΜΙΛΟΣ: Μαλεσίνα-Πρωτέας Λαμίας 84-57

Στο τελευταίο εντός έδρας αγώνα του πρωταθλήματος η Μαλεσίνα πέτυχε μια ακόμα εύκολη νίκη, αυτή τη φορά επί του Πρωτέα Λαμίας με 84-57, διατηρώντας την πρώτη θέση στο βαθμολογικό πίνακα!

Οι γηπεδούχοι ξέφυγαν με 23-13 στο 10′ και με 12 πόντους του Καλογερόπουλο στη β’ περίοδο έκλεισαν το ημίχρονο στο +15 (47-32).

Η ομάδα του Ιωακείμ διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα και στη συνέχεια, φτάνοντας δίκαια στο τελικό 84-57, με πρωταγωνιστές ιδίως  τους μικρούς και με τον Ταμπούρη να είναι ο πρώτος σκόρερ των νικητών με 19 (2) πόντους!  Από τον Πρωτέα Λαμίας ο Σιαφάκας πέτυχε 17 (2) πόντους.

Διαιτητές: Ραμιώτης-Πανουργιά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-13, 47-32, 64-37, 84-57.

ΜΑΛΕΣΙΝΑ (Ιωακείμ): Παϊσιος 2, Κανακάρης 11 (1), Ταμπούρης 19 (2), Κάβουρας 2, Παπακωνσταντίνου Τ. 2, Δάρρας 2, Γκιζόγιαννης Σ. 11 (1), Τσελεκούνης 12 (2), Παπαδήμας, Καλογερόπουλος 14 (2), Καραβανάς 9.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ (Λαχανάς): Ασημογιώργος 10, Γιάνναρος 5 (1), Σιαφάκας 17 (2), Κιαφγοβάντα 11 (2), Κοσμάς, Δημητρίου, Λαΐνας 5, Γιώτας 9 (1).