Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Σταθερά στη 2η θέση! ΓΑΣ Άμφισσας-Α.Ε. Καρύστου 67-80

Σταθερά στη 2η θέση η Κάρυστος, που πέρασε νικηφόρα και από την Άμφισσα κερδίζοντας με 67-80 την τοπική ομάδα, μια μόλις αγωνιστική πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Άμφισσα έπιασε πολύ καλή απόδοση, διατήρησε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ ξεφεύγοντας με 7 πόντους (27-20) και κλείνοντας το πρώτο μέρος στο +8 (37-29)!

Η συνέχεια όμως είχε ως πρωταγωνίστρια την Κάρυστο, που ξεκίνησε το β’ ημίχρονο με δύο τρίποντα των Κατσόγιαννη και Παρασκευόπουλου, ισοφάρισε σε 47-47 στο 27′ και έκτοτε πήρε σταθερά το προβάδισμα στο σκορ φτάνοντας στη νίκη με τελικό σκορ 67-80.

Διαιτητές: Ζαφείρη-Γερονικολός.

Κριτές: Ντόσκουρης-Αντωνίου-Δρίβα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-17, 37-29, 51-56, 67-80.

ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ (Γίδας): Ντάουτι 2, Τσοπουρίδης1, Οικονόμου 4, Καραπλής 2, Κοκολόγος 2, Παπαθεοχάρης 3 (1), Βούρκας 20 (1), Μοσχόπουλος 14 (1), Μαμαρέλης 17 (5), Μαγγελάκης 2.

Α.Ε. ΚΑΡΥΣΤΟΥ (Δημητρίου): Μεσίνι 7 (1), Καλούδης 5 (1), Τσικνάκης 3 (1), Παπακωνσταντίνου2, Παρασκευόπουλος 21 (6), Καλύβας 2, Κατσόγιαννης 11 (1), Ντιφαντής 5, Φρουσκλιάς 20, Τσιάκος4, Ζέρβας.