FEATURED ΕΦΗΒΩΝ

Πανελλήνιο Εφήβων Β’ φάση: Πρώτο βήμα πρόκρισης! Καρδίτσα-Πρωτέας Σχηματαρίου 60-75

Οι έφηβοι του Πρωτέα Σχηματαρίου έκαναν το πρώτο βήμα για την πρόκριση στο final-8 του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κερδίζοντας στο Μεσολόγγι την Καρδίτσα με 60-75 και πλέον αύριο (28/4-16:00) απέναντι στη γηπεδούχο ομάδα (Λέων Μεσολογγίου), η ομάδα του Χαντζή με νίκη θα σφραγίσει το εισιτήριο μιας ακόμα μεγάλης πρόκρισης!

Ανώτερος ο Πρωτέας πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο σκορ ξεφεύγοντας στο ημίχρονο με 26-35. Η Καρδίτσα πλησίασε στην αρχή του β’ ημιχρόνου, όμως και πάλι η ομάδα του Σχηματαρίου με σωστές επιλογές ξέφυγε στο σκορ (48-66 στο 36′), για να φτάσει στη νίκη με τελικό σκορ 60-75!

Διαιτητές: Ελ Ανύ-Πλέγας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 12-17, 26-35, 40-53, 60-75.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Κακλαμάνος): Σίσκος, Καλογριανίτης 11 (3), Νατσίνας 2, Χαρίτος 7 (1), Ντανοβασίλης 3, Λιάππης 3, Πηλίτσης 28 (1), Σακελλαρίου, Χατζής, Ζευγαράς 6, Χαλίμ, Ψήφης.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Χαντζής): Κουμαρτζάκης 4 (1), Μπέτα, Χαντζής Κ. 30 (3), Τσιώλης 10 (3), Χατζηστάμου 18 (3), Χουλιαράς, Σεφέρης, Μαρίνος, Τζίνης 2, Χαντζής Γ., Στεφάνου 3 (1), Κούτρας Π. 8 (2).