Α’ ΕΣΚΑΣΕ: ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 75-62

Α’ ΕΣΚΑΣΕ

Βλέπει ψηλά!

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 75-62

Ο Τελεθριακός πέτυχε μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη επί του Αίαντα Αυλίδας με 75-62 και πλέον μπορεί να κοιτάζει και για τις πιο πάνω θέσεις της βαθμολογίας!

Η ομάδα του Δαδίτσιου ήταν καλύτερη, προηγήθηκε με 39-24 στο ημίχρονο και διατηρώντας το προβάδισμα ασφαλείας έφτασε στη νίκη με 75-62 που τη φέρνει ένα πόντο πίσω από τον Αίαντα έχοντας καλύψει μάλιστα και τη διαφορά του -9 από τον πρώτο γύρο (81-72).

Οι γηπεδούχοι είχαν μετά από καιρό σε πολύ καλή μέρα τον Παπαθανασίου αλλά και εξαιρετικό τον Χοτζαλάρι που έφτασε τους 21 πόντους.

Από την άλλη πλευρά ο Αίαντας δεν μπόρεσε να εξαργυρώσει την πολύ καλή εμφάνιση του Κωνσταντούρα (26 πόντοι) μένοντας από την αρχή πίσω στο σκορ.

Στο β’ ημίχρονο ο Τελεθριακός έπαιξε και για τη διαφορά για να πετύχει και αυτό το στόχο του φτάνοντας στο τελικό 75-62.

Διαιτητές: Κάλφα-Αρτσίτας.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 39-24, 60-45, 75-62.

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ (Δαδίτσιος): Μέτα 4, Ρουμελιώτης 8 (1), Κλούρας 2, Παπαθανασίου 18 (2), Σταμούλος, Τσιτούμης 5 (1), Κουμπές 2, Δήμου 4, Χοτζαλάρι 21 (1), Παπάνογλου 11 (1).

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ (Σάλιαρης): Πολίτης, Αργυρίου 13 (1), Παπαχαραλάμπους, Μαλισιόβας 12, Σπύρου, Αργυρός, Μπαλτάς, Τσιώλης 9 (1), Βασιλείου, Κωνσταντούρας 26 (3), Κεραμάρης, Κόφφας 2.