B ΕΣΚΑΣΕ FEATURED Β ΕΣΚΑΣΕ Α ΟΜΙΛΟΣ

Β’ ΕΣΚΑΣΕ (Α’ ΟΜΙΛΟΣ): ΑΕΕΠ Χαλκίδας-ΠΑΠΕΛ 58-82

Με νίκη προχώρησε στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΣΕ η ΠΑΠΕΛ κερδίζοντας το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό της Πειραϊκής την ΑΕΕΠ Χαλκίδας με 82-58.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι στο πρώτο μέρος όταν η ΑΕΕΠ Χαλκίδας με πρωταγωνιστή στην επίθεση τον Καπετάνιο ήταν διαρκώς μέσα στο ματς με το ημίχρονο να τελειώνει με 40-42.

Στη γ΄ περίοδο η ΠΑΠΕΛ ανέβασε στροφές και με το δίδυμο Τσακού-Γκιζόγιαννη πρωταγωνιστές στην επίθεση πήρε διαφορά ασφαλείας (49-65 στο 30′) για να επικρατήσει τελικά με 58-82.

Από την ΑΕΕΠ Χαλκίδας που έπαιξε χωρίς τον Δεμερτζή, ο Καπετάνιος σημείωσε 22 (5) πόντους, ενώ από την ΠΑΠΕΛ ο Τσακός πέτυχε 33 (4) πόντους.

Διαιτητές: Αρτσίτας-Μυτιληνάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-25, 40-42, 49-65, 58-82.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Μιχαήλ): Σαββίδης 1, Καπετάνιος 22 (5), Σπυρόπουλος 5 (1), Γιαννουρής, Σβώλος 8 (1), Τσάλας 13 (1), Ντόβρος, Σπανός, Σαράπης 2, Βρανόπουλος, Πολυκαρπίδης 2, Μπέλλος Χ. 5 (1).

ΠΑΠΕΛ (Χαντζής): Στυλιαράς 3, Μάμμας 5 (1), Τσάκος 33 (4), Χατζησωτηρίου, Πούλος 3 (1), Σιαραψής 5 (1), Παπαδόπουλος, Μπένγκα 6, Μποϊντάς, Τριανταφύλλου 5, Τάρλας, Γκιζόγιαννης Ανδρ. 22 (3).