FEATURED Β' ΕΘΝΙΚΗ

Β’ ΕΘΝΙΚΗ: Νίκη στο κατάμεστο Δίστομο! Εθνικός Λιβαδειάς-Εθνικός Πειραιώς 79-61

Επιστροφή στις νίκες και ξεκίνημα με το δεξί στη νέα του έδρα, το κατάμεστο κλειστό του Διστόμου, για τον Εθνικό Λιβαδειάς, που μετά από πολύ καλή εμφάνιση στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, έφτασε στη νίκη απέναντι στον Εθνικό Πειραιώς με 79-61.

Αμφίρροπο το ματς στο πρώτο 10λεπτο με τους φιλοξενούμενους οριακά μπροστά στο σκορ με 17-18. Η συνέχεια ανήκε στην ομάδα του Μάρκου, που βρήκε λύσεις στην επίθεση για να ξεφύγει στο ημίχρονο με 46-35.

Στο 26′ ο Εθνικός προηγήθηκε με +14 (56-42) για να καθαρίσει την υπόθεση νίκη σε αυτό το 10λεπτο το οποίο έκλεισε για τους γηπεδούχους στο +20 (65-45), με το τελικό 79-61 να επισφραγίζει το νέο ξεκίνημα των νεοφώτιστων που έγινε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο!

Διαιτητές: Καρακάσης-Τσακιράκη-Κωστής.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-18, 46-35, 65-45, 79-61.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ (Μάρκου): Γαρμπής 23 (2), Μαυροκεφαλίδης 19, Πολυτάρχου 14 (4), Δημητριάδης 4, Καρακατσάνης 3, Κόλλιας, Μαντζιώρης 6, Ντάλλης 8 (1), Σιδέρης 2, Κοϊτσάνος, Βαρελάς, Φίκας.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ (Χούμπαυλης): Ντουζίδης 3 (1), Πολέμης 8 (1), Γκίκας 22, Σιγάλας 6, Θεοδωρίτσης 9 (3), Αμβράζης 4, Καραφαντής 5 (1), Στρατόπουλος, Γεργοπαπαδάκος 2, Μπαζάκος 2, Καραμάνης, Ιωάννου.